Head of Prague a Basel Head

13.10.2018 se na Vltavě konal další ročník závodu Head of Prague, kde startovalo hned několik našich osmiveslic. Závodníci se utkali na 6km trati s “U” otočkou. A jaké byly jejich výsledky?

8+ mužů se umístila na 3.místě
8+ juniorů se umístila na 7.místě
8+ juniorek se umístila na 1.místě!!!!

Tento závod sloužil jako “příprava” na závod BaselHead, který se konal 17.11.2018. Ve švýcarském Baselu se taktéž jede 6km trať s otočkou. Zároveň se jede i sprint na 350m. I na tento závod dorazilo hned několik našich osem, pojďme se tedy společně podívat na jejich výsledky.

8+ mužů skončila na 13.místě, ve složení Adam Kapa, Jan Skalák, Vilém Pachman, Vladimír Nejedlo, Vojtěch Dědek, Miroslav Jech, Albert Caban a Jan Šimkovský, na kormidle Matěj Čermák.
8+ juniorů skončila na 6.místě, ve složení Mikuláš Vybíral, Jakub Doležal, Tadeáš Matouš, Oto Vavrek, Vladimír Vursta, Denis Pinc, Pavel Pazdera a Vlastimil Dědek, na kormidle Sofie Šumanová.
8+ žen skončila na 5.místě, ve složení Tereza Businská (VK Blesk), Zuzana Metlická (VK Blesk), Linda Skálová (VK Blesk), Pavlína Flamíková (VK Pardubice), Kateřina Hartmanová, Eliška Ondráčková, Karolína Hartmanová, Veronika Kiacová (Jiskra Otrokovice) a na kormidle Prokop Košař.
8+ juniorek skončila na 1.místě, ve složení Eliška Podrazilová (VK Blesk), Anna Šantrůčková, Sarah Erika Pechová, Veronika Skružná (VK Blesk), Nikola Vičíková (VK Blesk), Barbora Podrazilová (VK Blesk), Nikola Kropáčková (VK Blesk), Zuzana Štěpánková() na kormidle Vanda Nejedlová!!!!

Zároveň u nás trénovala i 8+ juniorek z ČVK Praha, VK Lysá nad Labem, VK Mělník, VK Pardubice a VK Moravia Uherské Hradiště, kterou jsme také zároveň jako klub přihlašovali na závod BaselHead, ačkoliv žádná z děvčat nevesluje v našem klubu. Holky předvedly famózní výkon, když skončily na 3.místě, pouze vteřinu před místními závodnicemi!!!! Holky trénoval náš trenér Albert Nový.

Dále stojí za zmínku, že naši JUNIOŘI byli ve sprintu pouhých 5 SEKUND od vítěze, kterým byla NĚMECKÁ REPREZENTAČNÍ OSMA MUŽŮ (Deutschland Achter)!!!!

Největší radostí pro náš klub ovšem byla NOVÁ 2- FILIPPI, kterou jsme si přijeli do Baselu převzít za prvenství v bodované soutěži z minulého roku!!!!

Všem našim závodníkům děkujeme za reprezentaci našeho klubu a gratulujeme k výsledkům!!!!